Adasko z Gliwic

Fora Środowisko shogistów Przedstawiamy się Adasko z Gliwic

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
  • Autor
    Wpisy

adasko1965
    Participant

Witajcie. W innym temacie coś o sobie już napisałem, tu jeszcze raz powtórzę.
    Mam 50 lat, Od prawie 40 lat gram w szachy klasyczne i chyba nieprędko jeśli w ogóle poziomem gry w shogi dorównam jako takim tam mistrzostwem. Ale nie o to chodzi. Od jakiegoś czasu interesuję się Japonią i wszystkim co japońskie, także językiem, którego się też uczę oraz japońskimi grami. Wcześniej zwróciłem uwagę na GO, a ostatnio także na sho-ogi ( tak to się chyba poprawnie po japońsku wymawia).

Interesuję się też językami obcymi, znam ich trochę, nie podam liczby, żeby się nie przechwalać, najlepiej znam angielski (wkrótce będę z anglistyki magistrem), lepiej późno niż wcale, ale teraz dzięki internetowi łatwiej można teraz kończyć studia.Z tego więc obecnie korzystam. Obecnie mam licencjat z zarządzania, wkrótce (za miesiąc) ten tytuł uzyskam także z administracji.

Być może bym się podjął przetłumaczenia na polski tkich dzieł jak art of shogi, czy masters of shogi, chociaż sukcesu wydawniczego w tym raczej się spodziewam (realnie patrząc w naszym kraju zainteresowanie tą piękną grą jest i raczej będzie niewielkie), ale może chociaż dla naszego wspólnego grona by się to przydało. W razie czego prosiłbym Was o pomoc w objaśnianiu shogistycznych fachowych wyrażeń.

Liczę na wymianę doświadczeń. Oprócz tego forum proponuję też kontakt mailowy:

adam.student.dor@gmail.com

Ale póki co na razie pozdrawiam:

Adaśko

Adrian Wołoszyn
    Keymaster

Hej Adam
    Na forum niestety za dużo sie nie dzieje, zobacz może na FaceBook na grupe Shogi olska tam co dzień prowadzimy po parę różnych dyskusji na temat Shogi. Pozdrawiam

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Strona o grze japońskiej, shogi